Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Bagaż podręczny w Wizzair - co warto wiedzieć?

2017-10-29
Bagaż podręczny w Wizzair - co warto wiedzieć?Podróż samolotem to za każdym razem bardzo ekscytujące doświadczenie dla każdego, kto zbyt często samolotami nie lata. Dlatego przygotowując się do podróży należy sprawdzić na stronie linii lotniczych dopuszczalne wymiary i wagę bagażu podręcznego, aby nie zdziwić się na lotnisku podczas odprawy.

Bagaż podręczny Wizzair - co podróżni muszą wiedzieć?

Każdy pasażer linii lotniczych Wizzair powinien dobrze zmierzyć i zważyć swój bagaż podręczny i sprawdzić, czy może go bez przeszkód wnieść na pokład samolotu. Każdy pasażer może zabrać ze sobą walizkę o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz o wadze nie przekraczającej 10 kg. Oznacza to, że na pokład będzie można wnieść dość dużą torebkę, standardową walizkę lub torbę na laptopa. Osoby, które planują zabrać ze sobą większą walizkę muszą wykupić opcję bagażu rejestrowanego.

Czego nie wolno wnosić na pokład samolotu?

Linie lotnicze mają bardzo surowe zasady i mówią wyraźnie, co nie powinno znaleźć się w bagażu podręcznym:
- ostrych narzędzi, np. noża lub nożyczek do paznokci,
- termosów z gorącymi płynami,
- niebezpiecznych narzędzi,
- deski surfingowej.
Istnieje możliwość zabrania kosmetyków na pokład samolotu, jednak należy je umieścić w przezroczystych pojemnikach po 100 ml każdy. W ten sposób można przewieźć maksymalnie 0,5 l czyli 5 pojemników. Można w nich umieścić płynne substancje w postaci szamponu, płynu pod prysznic czy płynu do demakijażu. Tak przygotowane pojemniczki należy zapakować w przezroczystą torebkę i wyjąć z torby podczas przechodzenia przez bramki na lotnisku przy odprawie.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixel